BEBEK ALIŞVERİŞ SİTELERİ

ANA KUCAĞI

Ana Kucağı Neden Gerekli?
Bebeklerin sağlıklı bedensel gelişimi ve konforu, anne babaların ise hayatını kolaylaştırmaya yönelik olan bebek ürünlerinden bir tanesi de ana kucağıdır. Artık dünyada pek çok ülkede doğum sonrası bebek hastaneden taburcu edildiği andan itibaren ana kucağı kullanmak mecburidir. Bu durum bile, ana kucağının bebeklerin fiziksel sağlığı, gelişimi ve güvenliği için ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır.
Ana Kucağı  Ana KucağıAna Kucağı
ÜRÜN SİTESİNE GİT
Ana kucağı neden kullanılmalı, kısaca sıralayacak olursak:
  • Ana kucağı, bebeklerin uygun bir pozisyonda taşınarak, onların beden sağlığını, gelişimini ve güvenliğini sağlar,
  • Anne babaların bebeklerini zorlanmadan taşımalarını sağlayarak, hayatlarını kolaylaştırır,
  • Bebeğin ana kucağı içerisinde rahat olacağı için onların huzurlu vakit geçirmelerini sağlar,
  • Bebeklerin uyku, beslenme ve oyun ihtiyaçlarını tek ve güvenli bir alanda karşılanmasını sağlayarak, özellikle emziren ve birden fazla çocuğu olan annelerin işini kolaylaştırır.
  • Araç içerisinde oto koltuğu olarak da kullanılabilecek ana kucakları olası bir kazada bebeklerin zarar görmesini engeller.
Ana Kucağı Ana Kucağı Ana Kucağı
ÜRÜN SİTESİNE GİT


Ana Kucağı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bebeklerimizin minik omurga yapısı özellikle ilk 6 ay boyunca dik veya eğimli durmalarına uygun değildir. Uygunsuz pozisyonda taşınan bebekler de ileri yaşlarda omurga bölgerinde problemler yaşanabilmektedir. Ana kucağı, bebeğin yatar veya yarı yatar pozisyonda durmasını sağlayarak ve onun anatomik yapısına uygunluk göstermektedir.
ana kucağı
ana kucağı
Anatomik YapısıAna kucağı alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken hususlar, bebeğin fiziksel gelişimi, sağlığı ve rahatı olmalı. Satın alacağımız ana kucağının sırt bölümü ayarlanabilir ve bebeğin anatomik yapısına uygun olmalı. Ayarlanabilir sırt bölümü sayesinde bebeğin yaşına uygun bir konuma getirilebilir. Bu sayede hem bebeklerin fiziksel gelişimi açısından sağlıklı bir şekilde büyümeleri temin edilir, hem de bebekler olası tehlikelerden korunmuş olur. Ana kucağı için özel üretilen boyun pedleri ve yastıklar sayesinde bebeğin boyun bölgesinin sabit kalması sağlanmış olur. Ayrıca, oturma ve yatma açısı bebeğe uygun şekilde ayarlanabilen ana kucağı sayesinde bebeğin bir şey yutarak boğulma riski de azalacaktır.
Güvenlik: Bebekler ilk aylardan itibaren yatarken ellerini ve ayaklarını oynatırlar. Bu hareket esnasında bebeklerin düşmemesi için satın alacağınız ana kucağında mutlaka emniyet kemeri bulunmalı.
Sağlık ve konforAna kucağı kumaşının terletmeyen pamuklu, yıkanabilir ve antibakteriyel kumaş olması bebeğin sağlığı ve rahatı için önemlidir. Ayrıca, tam yatış pozisyonuna ayarlanabilir ve beşik konforunda olmasına dikkat etmeliyiz.
Ana kucağı aynı zamanda bebekleri taşımak için de kullanıldığı için anne babalara taşıma kolaylığı sağlaması açısından, tutma yeri kauçuk ya da sünger dolgu malzemelerden yapılmış ve tentelerindeki kumaş da hafif olmalı.
Ana kucağının kumaşının yıkanabilir olması hijyen açısından önemlidir.
Kullanılış amacına uygunluk: Sadece evin içerisinde bebeğin oyun oynayarak, rahat ve eğlenceli bir vakit geçirmesi amaçlanıyorsa, ev tipi ana kucağı tercih edilmeli. Bu sayede bebekler mutlu ve güvenli bir şekilde ana kucağında vakit geçirirken anne de rahatlıkla diğer işlerini yapabilir. Özellikle sallanan ev tipi bir ana kucağı, annenin bebeğini uyutması, beslemesi gibi durumlarda büyük kolaylık sağlar ve annenin iş yükünü azaltır.
ana kucağı
ana kucağı
Ana kucağı taşıma amaçlı alınıyor ve araç içerisinde de kullanılacaksa oto koltuğu olarak da kullanılabilecek ana kucakları tercih edilmeli. Oto koltuğu olarak kullanılabilecek ana kucaklarının öneminden ve satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan sonraki yazımızda detaylı olarak bahsedeceğiz ama burada kısaca şunu söyleyebiliriz, bu tür ana kucakları araca sabitlendiği için yolculuk boyunca bebeğin güvende olmasını sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder