BEBEK ALIŞVERİŞ SİTELERİ

BEBEK ARABALARI

BEBEK ARABASI MODELLERİ
Bebek arabası modelleri hangileridir? Ne tür bebek arabası modelleri sizin ve bebeğiniz için en uygunu? Bu soruların cevabını detaylı bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

Hayat çocuklarla güzel! Eğer, ebeveynler bebekleri dünyaya geldikleri andan itibaren onların ihtiyaçlarını doğru tespit edip, rahat ve huzurlu bir bebeklik, çocukluk dönemi geçirmeleri için ellerinden geleni yaparlarsa, çocuklar da rahat eder anne babalar da rahat eder. Bebek arabaları, bebeğinizin doğduğu andan itibaren, 5 yaşına kadar ebeveynlerin büyük yardımcısı olmaktadır. Ebeveynler, kendi yaşam tarzlarına uygun bebek arabası modellerinden birini tercih ederlerse, sosyal yaşantılarından kısıtlama yapmadan, çocukları ile birlikte istedikleri yere gidebilirler. Tabi ki, karar verilen bebek arabası modellerinden birini satın almadan önce mutlaka “Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Yazıyı okumak için tıklayınBebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.
Şimdi gelelim, bebek arabası modellerine. Aşağıda, satın alabileceğiniz bebek arabası modellerinin özelliklerini bulabilirsiniz. Bebek arabası modelleri içerisinden seçim yaparken kullanım kolaylığı, az yer kaplaması, güvenlik, yaşam tarzınıza uygunluk gibi kriterleri dikkate almanızı tavsiye ederiz.
Baston Bebek Arabası
Katlandığı zaman genellikle en az yer kaplayan, hafif bebek arabalarıbaston bebek arabaları sınıfına girmektedir. Ebeveynlerin tutup ittiği kolların baston şeklinde olmasından dolayı bu isimle adlandırılmaktadırlar. Bu baston şeklindeki kollar kullanım şekline ve ebeveynlerin boyuna göre sağa sola, yukarı aşağı ayarlanabilmektedir. Genellikle baston bebek arabaları 4 tekerlekli ve klasik görünüme sahip olmakla birlikte, kullanımı kolay, pratik ve az yer kaplayan bebek arabalarıdır.

Armağan Oyuncak Baston Bebek Arabası
Baston Bebek Arabası          Baston Bebek Arabası            Baston Bebek Arabası
Travel Sistem Bebek Arabası:
Bu model bebek arabaları özellikle bebeğin doğumdan itibaren kullanılabilen taşıma koltuklarının da monte edilmesiyle ortaya çıkmış olan bir bebek arabası modelidir. Ana kucağı olarak tabir edebileceğimiz taşıma koltuklarını, istediğiniz zaman bebek arabasından ayrı olarak otomobilinizde oto güvenlik koltuğu olarak, evinizin içerisinde sabit veya sallanır pozisyonda ana kucağı olarak da kullanabilirsiniz.

Joker Travel Sistem Bebek Arabası
Travel Sistem Bebek Arabası  Travel Sistem Bebek Arabası Travel Sistem Bebek Arabası
ÜRÜN SİTESİNE GİT
Jogger Tipi Bebek Arabaları:
Jogger tipi bebek arabaları, ön tekerlekleri tek ve genellikle büyük olan ve hamilelikten sonra annenin form tutması amacıyla üretilmiş olan bebek arabaları olarak da tarif edilmektedir. Son zamanlarda çok moda olan, sokaklarda sıklıkla karşılaştığımız ve uzaktan bakınca gayet şık görünümlü olan Jogger tipi bebek arabaları kullanımı pek de rahat olmayan bebek arabalarıdır. Bu model bebek arabaları mutlaka iki el kullanılarak ve olduğu yerde yere doğru kapatılarak katlanır. Kısacası katlaması pratik değildir. Katlanan ise aslında sadece ayaklarıdır, oturma puseti aynı boyutlarını korur. Arabanın bagajında daha az yer kaplaması için öncelikle bebeğin oturduğu puseti iskeletten ayırmanız ve katladıktan sonra tekerleklerini de sökmeniz gerekmektedir. Buna rağmen, baston bebek arabasının iki katı yer kapladığı söylenebilir. Katlandığında bebek arabasının en olarak boyutu değişmemekte, sadece yere yatarak yüksekliği azaltılmaktadır. Jogger tipi bebek arabasının dik olarak bir yere dayanmadan ayakta kalabilmesi mümkün değildir. Çoğu modelde, üçgen koltuk yapısından dolayı bebekler ayaklarını sürekli bitişik tutmak zorunda kalır, bu da bebeğin konforu için pek rahat değildir. Bebeklerin, 4 tekerlekli arabalarda olduğu gibi ayaklarını açıp oturması mümkün değildir. Jogger tipi bebek arabasının sürüş kolaylığı olduğu söylenmektedir ki bu aynı fiyat aralıklarındaki tüm bebek arabası modellerinde mevcuttur.
Joker Jogger Tipi Bebek Arabaları

Jogger Tipi Bebek Arabaları  Jogger Tipi Bebek Arabaları  Jogger Tipi Bebek Arabaları
ÜRÜN SİTESİNE GİT

Örümcek Ayaklı Modeller:
Tıpkı 3 tekerlekli modellerde olduğu gibi bu model bebek arabaları da de şıklıkları ile göz doldurmaktadır. Yeni nesil görünümleri ile teknoloji harikası etkisi yaratan bu tip bebek arabaları kullanıcının yaşantısına göre tercih edilebilir. Bu tür bebek arabası modellerinin özellikle yüksek fiyatlı, lüks markalar  (stokke) tarafından üretilmiş olanları bebeğin oturduğu yüksekliğin bile ayarlanabilmesi gibi özellikleri ile diğer pek çok arabaya fark atmaktadır. Bu model bebek arabalarının en iyi temsilcisi Stokke markadır. Stokke Bebek Arabası, her türlü şıklığına ya da özelliğine rağmen apartman hayatı yaşayanlar için fazlalıkları koyacak deposu ya da özel garajı olmayan yaşam standartları için dert haline gelebilir. Stokke Bebek Arabası, zor katlanan ve katlansa da büyük yer kaplayan bebek arabalarıdır.
Joker Stokke Bebek Arabası
Stokke Bebek Arabası Stokke Bebek Arabası Stokke Bebek Arabası
ÜRÜN SİTESİNE GİT                                 
Umarız bebek arabası modelleri hakkındaki bu yazımızda kafanızda olan sorulara yanıt bulmuşsunuzdur. Bebek arabası modelleri hakkında öğrenmek sormak istedikleriniz olursa yorum bölümüne yazmanızı rica ederiz.


BEBEK ARABASI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Anneler, babalar, anne baba adayları sizler için hazırlamış olduğumuz bu araştırma yazısını çocuğunuza bebek arabası almadan önce dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda, bebek arabası alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bulabilirsiniz. Aşağıdaki sıralanan kriterlere uyan bir bebek arabası satın aldığınız takdirde uzun süre, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
bebek arabası
bebek arabası
Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onların ruhsal ve bedensel gelişimi için almış oldukları kaliteli gıdalar kadar, temiz hava da çok önemlidir. Uzmanlar, her mevsim bebeklerin, çocukların günün belli saatlerinde birkaç saat açık havada gezdirilmesinin, onların ruh ve beden sağlıklarını, uyku düzenlerini olumlu yönde etkilediğini vurgulamaktalar. Çocuklarımızı açık havada dolaştırırken, alışveriş yaparken anne babaların en büyük yardımcısı bebek arabaları olmaktadır. Bebek arabası deyip geçmemek gerekir, kaliteli, ergonomik ve kullanımı pratik bir bebek arabası çocuklar ve ebeveynler için çok önemlidir.
bebek arabaları
bebek arabaları
Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
- Kalite BelgesiBebek arabası alırken dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan birisi TS EN 1888 belgesi olup olmadığıdır. Bu belge satın alacağımız ürünün Avrupa güvenlik ve sağlık standartlarına uygun olarak üretildiğini belgelemektedir. Bu belgeye sahip bir bebek arabası satın almaya özen göstermeliyiz.
- Kullanım KolaylığıBebek arabalarının kullanım açısından kolay olması bizim için önemlidir.
 • Alacağımız bebek arabası, zahmetsizce açılıp kapanmalı ve taşınmalıdır. Tek elle katlayabileceğimiz bir model çocuğumuzu bindirirken indirirken büyük kolaylık sağlar, Katlandıktan sonra da mutlaka otomatik olarak kilitlenmeli,
 • Bebeğimizin yönünü çift taraflı olarak kendimize ve çevreye döndürebilmeliyiz,
 • Bebek arabasının katlandığında az yer kaplamalı, hafif olmalı, tekerlekleri 360 derece dönebiliyor olmalı, fren sistemi çabuk ulaşılabilir olmalı,
 • Kolay manevra yapabilmesi için ön tekerlekleri amortisör sistemine sahip olmalı.
 • Silinebilir kumaştan yapılmış olmalı.
- Bebek için konfor: Anne babalara kullanım açısından kolaylık sağlayan özelliklerinin yanı sıra, bebeğimizin konforu için de gerekli özelliklere sahip olması da önemlidir.
 • Bebek arabalarının sepeti geniş olmalı. Ebevenlerin ve bebeklerin ihtiyacı olan eşyaları rahatça barındırabilmeli,
 • Her türlü hava koşullarında rahatça kullanmak için gerekli olan yağmurluk ayak örtüsü, rüzgarlık gibi aksesuarlara sahip olmalı,
 • Oturma şiltesi yeteri kadar kalın ve yumuşak olmalı,
 • Sırt dayanağı farklı seviyelere ayarlanabilmeli. Özellikle yeni doğan bebekler için tamamen yatar konuma getirilebilmeli,
 • Bebek arabasının tentesi kademeli olarak her mevsim şartlarına uygun olarak tamamen kapanabilmeli ve kapandıktan sonra bebeğimizi görebileceğimiz şekilde şeffaf ve fermuarla açılabilir olmalıdır.
 • Bebek arabasının tentesi ultraviyole güneş ışığını yansıtmamalı,
 • Önüne bardak, vs konulabilmesi için önde tablası olmalı,
bebek arabası
- Yaşam tarzımıza uygun olmalıBebek arabası seçerken kendi yaşam tarzımızı da göz önünde bulundurmalıyız. Örneğin; doğayı seven anne babaların, uzun doğa yürüyüşleri için büyük tekerlekli bebek arabaları seçmeleri daha uygun olacaktır. Diğer taraftan, şehir sokaklarında ve alışveriş merkezlerinde dolaşmayı sevenler ise hafif ve manevra kabiliyeti yüksek, tek elle ve tek hamlede katlanabilen çok pratik bir bebek arabası modelini tercih etmelidirler.
bebek arabası
bebek arabası
- Garanti belgesi ve süresiBebek arabasının garanti belgesinin olması çok önemlidir. Görünüşte çok sağlam ve kaliteli de olsa, ileride çıkabilecek arızaları da düşünerek sonradan başımızın ağrımaması için satış sonrasında servis hizmeti verebilecek yaygın servis merkezleri olan bir üretici firmayı tercih etmeliyiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder